Tërmeti i fortë ne Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

3
0

Një lekundje e forte tërmeti eshte regjistruar ne vendin tone në orët e para të mëngjesit.

Mësohet se magnitua e këtij tërmeti ka qenë 4.2 në shkallën Rihter dhe me një thellësi fokale prej 2 kilometrash

Epiqendra e tërmetit mësohet të ketë qenë në fshatin Llugaj, Tropojë.

Nuk ka ende raportime për dëme materiale apo në njerëz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.