Tërmet në vendin fqinj, ja sa ishte magnituda

1314
0

Një tërmet është regjistruar, 32 km lindje-verilindje të Symit, në Greqi.

Sipas Institutit Gjeodinamik , tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter.

Ndërsa thellësia e regjistruar është 39.4 kilometra.

Sipas mediave greke epiqendra e tërmetit është afër bregdetit turk dhe lëkundjet sizmike janë ndjerë veçanërisht në ishullin Rodos.