Termet i forte, lekundet i gjithe vendi..

594
0

Nje termet i forte eshte ndjere rreth ores 10:45 mbremjen e sotme ne Tirane dhe ne te gjithe vendin

Lekundjet jane ndiere ne Elbasan, Diber, Vlore , Berat etj..

Sipas sizmologëve, behet fjalë për një tërmet me magnitudë 5.5, i lokalizuar në Greqi, afër kufirit me Maqedoninë e Veriut.

Sipas EMSC: M5.5 #earthquake (#земјотрес) strikes 132 km S of #Skopje (North Macedonia) 15 min ago.