Tërmet i fortë godet Filipinet (Video)

359
0

Një tërmet i fortë me magnitudë 6,6 i shkallës rihter ka gjetur të papërgatitur banorët e ishujve Filipine, të cilët dolën jasht ambienteve të tyre dhe u drejtuan drejt vendeve të hapura për t’i shpëtuar rrezikut.

Shkollat dhe kopshtet u mbyllën dhe pati ndërprerje të energjisë elektrike në disa rajone, përveç dëmeve të konsiderueshme materiale janë konfirmuar që dy persona kanë humbur jetën

Ky ishte më i fortë se tërmeti i datës 16 tetor që i mori jetën 5 personave edhe pse numri i personave priet te rritet në orët në vijim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.