Tentuan të kalonin kufirin, qeni i prish planet shqiptarëve

358
0

Policia hollandeze ka arrestuar ditën e sotme 5 shqiptarë që tentuan të udhëtonin drejt Anglise.

Mediat vendase kanë njoftuar se pesë shqiptarët u arrestuan këtë mëngjes në Europort.

Ishte një qen nuhatës ai që nxorri zbuluar shqiptarët e fshehur në një tren.

Ndërsa vetëm pak ditë më parë policia kishte arrestuar edhe një polak i cili po shoqëronte një grua dhe një fëmijë për të ikur për në Angli. 33-vjeçari polak u arrestua dhe akuzohet për kontrabandë njerëzore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.