Temperatura perveluese, ja cfare moti na pret gjate kesaj jave (Tabela per 5 dite)

6
0

Moti i nxehtë do të vijojë të jetë prezent në vend edhe javën që vjen. Kjo vihet re në temperaturat e poshtëshënuara. Maksimumet e tyre parashikohen ditën e premte.

Moti i kthjellët do të mbizotërojë në vend. Vranësirat e herëpashershme gjatë mesditës do të shfaqen në zonat malore, kryesisht në juglindje të vendit.

Era, do të fryjë nga juglindje e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, ndërsa ditën e mërkurë nga verilindja e vrullshme në bregdetin verior.

Valëzimi i forcës 2 dhe 3 ballë.

Ju urojmë një javë të mbarë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.