Teksa po i jepte gji fëmijës në lokal, një e moshuar afrohet dhe i habit të gjithë me gjestin e saj..

923
0

Foshnjat e sapolindura janë një gëzim ne jete, por për nënat e tyre eshte teper e lodhshme,sidomos muajt e pare. Per tu kujdesur ndaj tyre nenat privohen nga shume gjera. Dhe kur më në fund dalin jashtë për të shijuar ajrin e pastër me foshnjat e tyre, ata e gjejnë veten të gjykuar nga të huajt për mënyrën se si ata zgjedhin të kujdesen për fëmijët e tyre.

Jaxon McQueen ishte një djalë i çuditshëm 8 javë dhe mori gjithë energjinë e nënës së tij për ta mbajtur atë të lumtur dhe të shëndetshëm.
Kur Briar Lusia McQueen, nëna e Jaxon mc queen 8 javesh, vendosi të dilte nga shtëpia,e mori me vete femijen e saj në nje nga lokalet më të afërta ne mengjes.

Djali ishte ushqyer para se të largoheshin nga shtëpia, kështu që Briar do te ishte i qete ne oret e ardhshme. Për fat të keq, kur ushqimi i saj dhe çokollata e nxehtë iu sherbyen, fëmija i saj u zgjua. Jaxon donte te ushqehej perseri.
Briar e la mënjanë mëngjesin e saj dhe e tërhoqi Jaxonin afër për ta ushqyer atë. Ajo nuk e kishte ushqyer kurre Jaxonin në publik, por e beri kete te qetesonte djalin.

Pas disa minutash, Briar ndjeu dikë që po vinte drejt tryezës së saj. Duke shikuar lart, ajo pa një grua të moshuar.
Në mënyrë të pashmangshme, mendimi i parë i Briar ishte se ajo ishte gati ta kritikonte për gjidhënie në publik.
Ajo u pergatit per ndonje debat, por pastaj u befasua kur gruaja mori thikën dhe pirunin e saj dhe filloi të priste ushqimin e saj në copa te vogla.

Gruaja më e vjetër i buzëqeshi në Briar dhe e përshëndeti atë. Ajo gjithashtu shtoi se ajo u ndje keq kur pa se ushqimi i Briar ishte ftohur. Kjo ishtë arsyeja pse zonja mendoi të vinte dhe të priste ushqimin, ne menyre që Briari te kishte mundesi të hante me një dorë.

Asnjëherë nuk e kishte pritur një gjest të tillë nga nje e huaj, dhe ky gjest e perloti Briarin.

Pastaj, kur ajo u kthye në shtëpi, ajo vendosi të ndajë historinë me familjen dhe miqtë e saj në Facebook.

Posti i saj, dhe piktura shoqëruese e gruas më të vjetër që priste ushqimin e saj, morën më shumë vëmendje sesa Briar kishte pritur. Dhe së shpejti kjo histori u be virale.
/©gatuajshendetshem.com
përktheu j.memeli/