“Kam vuajtur nga i ftohti dhe gripi gjatë gjithë kohës, derisa dikush më tregoi të vendosja këtë në kërthizën time”

1136
0

Kjo është ndoshta një nga metodat më të njohura dhe më efikase kur është fjala për lehtësimin e shumë sëmundjeve. Është shumë e thjeshtë dhe nuk ka nevojë për ndonjë përpjekje të veçantë.

Çdo gjë që duhet të bëni është që të lyheni pak pambuk në 50% alkool dhe ta vendosni te kërthiza juaj. Ky trajtim do t’ju ndihmojë të lehtësoni dhimbjen dhe të relaksohoni trupin tuaj.

Kjo metodë përdoret gjerësisht në trajtimin e dhimbjeve të muskujve, gripin ose të ftohtin, dhe është një opsion shumë më i mirë se ilaçet popullore.

Pra, herën tjetër kur të vuani nga i ftohti ose gripi, thjesht merr një pjesë të vogël pambuku zhyteni në alkool dhe vendoseni në kërthizën tuaj.

Sigurohuni që të përdorni një fashë ose thjesht ta mbuloni me një copë lecke ose një qese plastike.

Për të lehtësuar dhimbjen e stomakut ose për të parandaluar sëmundjen përdorni të njëjtën metodë, por këtë herë vendosni pak kripë në vend të pambukut në kërthizën tuaj.shije.al