“Të krimbur në para”, publikohen lista, ja sa e kane rrogen Vipat shqiptarë nga Arbana Osmani te Luana Vjollca

3
0

Publikimi i pagave  të 630 mijë punonjësve shqiptarë në sektorin publik dhe privat ka bërë sot xhiron e rrjetit. Përveç listës së shumave të majme të gazetarëve që kryesohej nga Bem Blushi me 247 milionë lekë, një vëmendje të madhe kanë marrë edhe shifrat e disa personazheve të njohur të ekranit shqiptar.

Gazetari Turjan Hysko është ai i cili kryeson listën me shumën 10 milionë lekë, i cili më pas ndiqet nga moderatorja Arbana Osmani me rrogë 9 milionë lek të reja.

Më poshtë do të gjeni një listë të disa prej personazheve më të njohur të ekranit:

Gentian Zenelaj 456,400.00

Turjan Hysko 1,002,217.00

Marina Vjollca 390,026.00

Ledion Liço 432,532.00

Arbana Osmani 986,927.00

Salsano Rrapi 440, 400.00

Armina Mevlani 190,797.00

Amarda Toska 80,000.00

Ermal Mamaqi 120,000

Bora Zemani 321,373.00

Luana Vjollca 542,710.00

Donald Veshaj 30,475.00

Alketa Vejsiu 80,000.00

Romeo Veshaj 30,475.00

Agron Llaka 133,259.00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.