Tag: shqiptaret ne itali

Lajm i mire per shqiptaret ne Itali. Me 5 vite punë...

0
Shtetasit shqiptarë të cilët kane 5 vite punë e kontribute sigurimesh në Itali, përfitojnë një pension pleqërie nga ky shtet. Të jesh pensionist dhe i...

“Më shpëtuan jetën duke rrezikuar të tyren”, shqiptarë kthehen në “heronj”...

0
Katër shqiptarë janë quajtur “heronj” publikisht në mediat italiane, pasi arritën të shpëtonin një burrë i cili kishte rënë me makinë në lumë. Loreno Casini...

Igli Tare “Drejtori Sportiv” më i mirë në Itali, por nuk...

0
Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Igli Tare prej disa vitesh është drejtor sportiv te skuadra e Lacios në Serinë A italiane. Tare është vlersuar shumë në...

Igli Tare “Drejtori Sportiv” më i mirë në Itali, por nuk...

0
Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Igli Tare prej disa vitesh është drejtor sportiv te skuadra e Lacios në Serinë A italiane. Tare është vlersuar shumë në...

Shqiptari korrupton policin italian, ai i kërkon 400 euro (VIDEO)

0
Problemi i kërkimit të ryshfetit nga forcat e policisë në rrugë kundrejt dejtuesve të automjeteve, nuk është vetëm një problem shqiptar. Një rast flagrant ka...

Shqiptarët në Itali, 80% e martesave jo midis tyre – Më...

0
Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, në pjesën më të madhe zgjedhin që bashkëshorti apo bashkëshortja të jetë shtetas italian. Portali i shqiptareve ne Itali...

Qytetet italiane ku jetojne me shume shqiptare

0
Cilat jane qytetet italiane ku jetojne me shume shqiptare. Klasifikimi i qyteteve dhe Rajoneve me me shume shqiptare ne itali. Renditja e shqiptareve ne...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe