Tag: koronavirus

Cilat gjera duhet të kemi patjetër në shtëpi në raste izolimi...

0
Se fundmi OBSH-ja ka deklaruar se jemi ne nje gjendje pandemie te krijuar nga KoronaVirusi. Kujtojme se cdo gje nisi nga nje province e Kines...

Si të zbuloni vetë nëse jeni prekur me Coronavirus?

0
Një doktor dhe fizikant japonez na jep një këshillë se si të parandalojmë koronavirusin dhe një mënyrë për të zbuluar vetë, nëse mund të...

Ja cfarë masash mori Korea e Jugut të cilat çuan në...

0
Për momentin në Korenë e Jugut ka patur 165 raste të reja me koronavirus pas 248 rasteve të të dielës, 367 të të shtunës...

Koronavirusi, 15 rregullat për ata që janë të infektuar dhe qëndrojnë...

0
Për fat të mirë, shumë pacientë me koronavirus që nuk janë të detyruar të shtrohen në spitale dhe janë karantinuar në shtëpi. Instituti i Shëndetit...

Alarmi nga koronavirusi, OBSH jep rekomandimet për shëndetin mendor

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka botuar një dokument mbi shëndetin mendor dhe trajtimin e stresit gjatë shpërthimit të koronavirusit. Disa nga rekomandimet e tyre përfshijnë: 1-Shmangni...

Po bën xhiron e rrjetit: Ja si po përhapet Koronavirusi nga...

0
Koronavirusi, epiqendra e të cilit ishte në Wuhan te Kines, është përhapur me shpejtësi në shumë vende të botës, duke përfshirë se fundmi...

Korovirusi, gjobë te majme për të ardhurit nga Italia që nuk...

0
Ministria e Shëndetësisë u kërkoi te gjithe atyre që vijnë në Shqipëri nga zonat e prekura të Italisë, të vetëizolohen në shtëpitë e...

10 rregullat e arta për koronavirusin që po bejne xhiron ne...

0
UNICEF se fundmi ka publikuar nëntë këshilla të arta mbi koronavirusin duke informuar në radhe të parë qytetarët se si vepron virusi si...

Koronavirusi në Shqipëri, mbyllen shkollat, ndërpriten fluturimet me veriun e Italisë

0
Shkollat mbyllen për dy javë pas mbërritjes së dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri. Ndërkohë fluturimet me veriue e Italisë, do të ndërpriten...

Konfirmohen rastet e para me koronavirus ne Shqiperi. Babë e bir...

0
Ministria e Shëndetësisë: Konfirmohen dy rastet e para me koronavirusin e ri. Konfirmohen dy raste të importuara me COVID-19 në Shqipëri. Mbërrin koronavirusi. Babë e...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe