Surprizat e motit, fundjava me 38 gradë, ndërsa java e parë e korrikut..

29669
0

Sipas sinoptikanes Rezarta XHakollari, diten e sotme priten vlera normale te temperaturave ku pritet te kemi dhe prani te eres ndersa fundjave me diell dhe temperatura te larta

Diten e nererme kemi nje intesifikim te anticiklonit afrikan me shoqerim te motit te kthjellet dhe rritje te konsiderueshme te temperaturave si ne mengjes dhe ashtu gjate dites. Mot i favorshem për plazh.

Diten e diel gjithashtu mot i favorshem per bregdet me temperatura akoma ne rritje ne te gjithe vendin. Kurriku nis i nxehte por do te kemi surpriza javen e pare pasi nje mase e ftohte do te kaloje ne vendin tone duke sjelle reshje shiu dhe freski te motit..