Sinoptikania jep lajmin e keq per motin ne muajin gusht, ja cfare na pret

2946
0

Meteorologia Tanja Porja tregoi se do te jete nje fundjave e nxehte kryesisht i kthjellet. Nuk perjashtohet mundesia per reshje lokale afatshkurtra kryesisht ne zonat malore.

Neser kemi nje tjeter rritje te temperaturave ne vendin tone deri ne 39 grade celcius. Vija bregdetare nderkohe do te kete temperatura komode deri ne 34 grade celcius.

Vlen te theksohet se edhe pertej fundjaves, presim serish temperatura mjaft te larta. Deri nga dita e merkur presim temperatura deri ne 39 ndersa pas dites se merkure e cila pergon me daten 3 gusht priten rritje te metejshme te temperaturave.

Deri ne daten 10-11 gusht priten dite te nxehta maksimumi nga 36 deri 39 grade celcius por per vetem pak dite do te arrije edhe ne 42 grade celcius.

Reshjet do te jene te pakta dhe te izoluara. Vijon thatesira e tejzgjatur ne territorin tone deri te pakten ne gjysmen e pare te Gushti. Pra moti i nxehte dhe i thate gjate muajit Gusht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.