Si të pastroni fytyrën në mëngjes për tu dukur vite më të rinj: 2 përbërës që kemi në shtëpi pa harxhuar para për kremëra

542
0

Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më besoni se nuk ka nevojë të shpenzoni para për këtë. Sot do t’ju tregojme një trajtim natyral që mund të eliminojë të gjitha shenjat e plakjes nga lëkura juaj dhe ju do të dukeni shumë më të rinj se mosha juaj aktuale

Për këtë ilaç do t’ju duhet
1 lugë gjelle kafeje e bluar
1 – 1/2 lugë gjelle qumështi. (Qumështi i papërpunuar është edhe më i mirë!)

Perdorimi: Kombinoje shijen e kafesë dhe qumështin dhe përzihet mirë. Përzierja do të jetë e trashë, por jo e pastër. Nëse është pak e vështirë për të punuar me vetëm shtoni pak më shumë qumësht. Lëreni përzierjen uluni për 3-5 minuta. Butësisht masazhoni përzierjen e kafesë dhe qumështit në fytyrë dhe le të thahet. Kjo mund të jetë mjaft e çrregullt, prandaj sigurohuni që të aplikoni mbi një lavaman. Leni maskën për 15-20 minuta (ose më shumë nëse preferoni) dhe pastaj shpëlajni me ujë të ftohtë, masazhoni butësisht për të lyer çdo lëkurë të vdekur nga fytyra. Lëkura juaj do të jetë si e nje foshnje! Si një bonus shtesë, aroma nga kjo maskë është tepër relaksuese.
Shënim: Ju mund të ndjeni një shpim gjilpërë në fytyrën tuaj nga kjo maskë, por kjo nuk duhet të shkaktojë ndonjë acarim apo shqetësim.

Burimi: /glowpink.com/
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H