Si në filma/ 22-vjeçari kërkon ndihmë: Duhet të gjej vajzën e ëndrrave të mia, më ka magjepsur

433
0

Një histori e pazakontë që mund ta kemi hasur vetëm në filma ose libra, disi jashtë realitetit por që tregon se ka ende njerëz që jetojnë me besimin se do ta gjejnë dashurinë e jetës. Kanë mjaftuar dy takime për shpejtë që i riu austriak Florian Resch të kapitullonte.

22-vjeçari nga Graz ndodhej në Trieste për një stazh 1-mujor pune, dhe në këtë periudhë, një vajzë me flokë të gjata ngjyrë gështenjtë i ka vjedhur padashur zemrën. Një dashuri me shikim të parë e vërtetë. Floriani nuk i foli asnjëherë vajzës, por shikimi i saj i ka mbetur në mendje dhe është i gatshëm të bëjë gjithçka për ta gjetur dhe për ta pushtuar.

Për këtë arsye, pasi është kthyer në Austri, ai ka shkruar një letër duke kërkuar ndihmë. A do të arrijë ta gjejë vajzën e ëndrrave të tij? “Për fat të keq ende asnjë lajm”, ka treguar për Tgcom24. Kushedi ndoshta apeli i Florianit mund të japë frytet e tij.

Tregimi i “Romeos” modern
“E kam parë vetëm dy herë- shpjegon Floriani për “Piccolo”. Herën e parë më 10 korrik në një lokal pranë kanalit të Ponterosso, ku po transmetohej një ndeshje futbolli, dhe herën e dytë më 29 korrik në kështjellën e Miramare. Ishte shumë e bukur. Për fat të keq nuk folëm asnjëherë, nuk e di as emrin e saj, vetëm u pamë. Por ajo më ka magjepsur. A mund të më ndihmoni?”

Informacionet për të identifikuar vajzën janë me të vërtetë të paktë. Floriani ka bërë një foto, gjatë takimit të tyre të parë: Vajza është e kthyer me shpinë, duken vetëm flokët e saj të gjatë ngjyrë gështenjë , dhe veshja e verdhë me vija të bardha. “Më goditi fakti që ishte një tifozë e futbollit. E pastaj sytë e saj të mrekullueshëm”, shpjegon Floriani që pranon më pas se nuk ka mundur t’ia shprehë këtë gjë për shkak të situatës. “Budallai unë- vazhdon – Shpresoj të arrij ta gjej me këtë apel, ndryshe do të gjej një formë tjetër. Shpresa e tij është që vajza të njihet nga fotoja dhe gjithçka të mbyllet me një fund të lumtur, ashtu siç është e drejtë për këtë përrallë të kohëve moderne./Balkanweb/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.