Shtëpia e tij merrte flake, burri vazhdon të luajë në PlayStation

19
0

Shpesh ndodh të jesh aq i zhytur në një lojë video sa nuk e vëren se çfarë po ndodh përreth. Shpesh je vërtet kaq i hutuar sa që je edhe në rrezik të madh: ja çfarë i ndodhi një lojtari nga Soest, Gjermani, i cili ishte gati të binte pre e një zjarri në shtëpinë e tij për të vazhduar të luante PlayStation.

Duket se shkak i zjarrit ka qenë salca Bolognese e cila e lënë për t’u gatuar pa mbikëqyrje, gati të merrte flakë. Prandaj detektori i tymit aktivizoi alarmin, duke bërë që zjarrfikësit të nxitojnë. Për habinë e tyre të madhe, me të mbërritur ata gjetën njeriun i cili, pavarësisht tymit dhe pranisë së tyre, vazhdonte të luante lojën e tij video me vëmendje dhe entuziazëm të madh.

Disa kalimtarë kishin kontaktuar në numrin e urgjencës, sepse tymi kishte dalë nga dritarja e pallatit dhe alarmi i tymit ishte dëgjuar jashtë shtëpisë. Zjarrfikësit hynë në shtëpi me aparate respiratore dhe arritën të hyjnë në banesë, nga e cila, sipas zëdhënësit të zjarrfikësve, “tashmë po dilnin shtëllunga të trasha tymi, aq sa pamja tashmë ishte shumë e kufizuar dhe mobiljet. mund të dallohej vetëm në mënyrë të paqartë.”

Qiramarrësi nuk ishte aspak i shqetësuar për atë që ndodhi, aq sa mbeti i ulur në televizor dhe vazhdonte të luante në tastierën e tij, edhe nëse nuk dihet se cila lojë e ka magjepsur aq shumë. Burri, fatmirësisht i padëmtuar, më pas u shoqërua nga banesa e tij falë ndërhyrjes së shpejtë të shpëtuesve të tij (ende te habitur)./shqiptari.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.