Shtëpia e Bardhë, takimi mes Biden dhe Putin i mundshëm pas permiresimit te situates ne Ukraine

87
0

Një takim midis presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan Joe Biden do të jetë i mundur vetëm pas një reduktimi të konsiderueshëm të përshkallëzimit në Ukrainë, u tha gazetarëve drejtoresha e komunikimit e Shtëpisë së Bardhë, Kate Bedingfield, sipas TASS.

“Dje (Biden, ed) ai tha se do të ishte i gatshëm të takonte përsëri Presidentin Putin ose të fliste me të,” tha ai. “Unë nuk mund të tregoj parakushtet për një bisedë midis Presidentit Biden dhe Presidentit Putin, përveçse të them se ne kemi qenë shumë të qartë, Presidenti Biden ka qenë shumë i qartë se duhet të ketë një de-përshkallzim të prekshëm nga Rusia dhe një angazhim të qartë dhe real. për një zgjidhje diplomatike”. (DORIZË).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.