Shtatëzëna 27 vjecare vdes gjatë rrugës për në spital, por mjekët bëjnë diçka që dëshira e saj të plotësohej

609
0

Një grua shtatzënë vdiq gjate rruges për në spital në Maine të hënën, duke i detyruar mjekët të kryejnë një seksion C të urgjencës për të shpëtuar jetën e fëmijës.

Gruaja 27-vjeçare ishte shtatzënë nëntë muajshe.

Ajo po ngiste makinën e saj rreth orës 7 në Skowhegan kur humbi kontrollin e automjetit dhe goditi nje shkemb.

Makina pastaj u rrokullis dhe përfundoi në anën e saj, njoftoi Central Maine.

Policia i tha WMTW se mjekët kryen një seksion C të urgjencës dhe foshnja mbijetoi.Megjithatë, foshnja është në gjendje kritike.

Një fëmijë 8-vjeçar dhe një mashkull i rritur, pasagjerë në automjet, u plagosën, por pritet të mbijetojnë, raportoi WGME.

Emri i nënës shtatzënë nuk eshte identifikuar ende.

Njerëzit duke komentuar në Facebook thanë se situata ishte e trishtuar.

“Zemra ime ndjen dhembshuri për këtë familje, “tha një përdorues interneti.
“E tmerrshme! Kjo është e tmerrshme! Lutje për foshnjën dhe udhëtarët “tha një tjetër.

/jetoshendetshem.al/