Shqiptarja në Greqi shkon me urgjencë në spital: Ajo që i kishte ndodhur habit edhe mjekët

535
0

Nje gjyshe e re 60 vjec ishte duke pergatitur dreken per familjen e saj.
Ne nje moment veren qe uthulla i kishte mbaruar dhe shkon ne depon e shtepise per ta rimbushur serish shishen e vogel ne bidonin rezerv qe e kishin pergatitur ne shtepi dhe e ruante ne vend te fresket.

Sapo hapi tapen e bidonit te madh dicka i bie ne sy dhe e djeg shume sa qe fillon te therrasi per ndihme.
Familjaret e tjere i ofrojne ndihme me uje te ftohte dhe shpelarje me uje te rrjedhshem.
Nena nuk e kishte kuptuar se uthulla e shtepise kishte qene mbyllur kaq forte sa presioni i saj kur u hap i kerceu drejt e ne sy.

Po ate dite bashkeshorti e shoqeron tek urgjenca dhe ata e shtrojne menjehere sepse i duheshin bere analiza dhe ekzaminime te ndryshme.

Doktoret nuk i besonin versionit te gruas per ngjarjen dhe menduan se do kete ndoshur dicka tjeter ne familje nga burri apo persona te tjere .
Keshtu ata largojne nga dhoma spitalit te gjithe familjaret qe te flasin ne privatesi me te demtuaren .

E shkreta grua i tregon te verteten sic ishte por mjeket ende nuk besonin se si uthulla e bere ne shtepi te ishte kaq acide sa ti digjte beben e syrit dhe shikimi i saj te ulej ne 70%.

Pas 3 dite shtrimi ne spital, zonja del me disa ilace ne duar dhe me nje mesim te mire per te gjithe.

Kujdes : Uthulla e forte plas edhe enen e saj – kjo eshte nje shprehje e vjeter popullore por sot ka me shume kuptim se kurre

/©gatuajshendetshem.com/