Shqiptarët bëhen bashkë, ja sa para jane mbledhur për familjen e 20-vjeçarit

1663
0

Myzerim Zeneli ishte 20 vjeçari i cili humbi jetën në ngjarjen tragjike të Velipojës. I rritur pa babë, i riu i pafajshëm iku nga kjo botë duke u përpjekur të nxirrte bukën e gojës për nënën dhe vëllain e tij për të cilët Myzerimi ishte shpresa e vetme për disa të ardhura në shtëpi.

Të prekur nga kjo ngjarje e rëndë të gjithë shqiptarët janë bërë bashkë për të ndihmuar familjen e 20-vjeçarit.

Një faqe dhuruese “Gofundme” është hapur online për të ndihmuar vëllain dhe nënën e 20-vjeçari i cili humbi jetën mëngjesin e djeshëm në Velipojë gjatë një konflikti me armë ku humbën jetën katër persona dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

Faqja “Gofundme”  është hapur ditën e djeshme dhe menjëherë është shpërndarë nga shumë persona publikë të cilët i bëjnë thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi të kontribojnë sado pak për të ndihmuar familjen e Myzerim Zenelit.

Kliko KËTU për të dhuruar!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.