Shqipëria përgatitet për skenarin më të keq, ja çfarë njofton ministrja Manastirliu

710
0

Qeveria ka marrë masa te reja për perhapjen e pandemisë, duke iu referuar edhe shifrave në rritje. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se në Spitalin Infektiv kanë mbërritur respiratorë të rinj. Këto pajisje janë një tjetër mbështetje për fuqizimin e kapaciteteve të terapisë intensive, për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID-19.

Statusi

Nga spitali infektiv ku kanë mbërritur respiratorë të rinj, një tjetër mbështetje e rëndësishme për fuqizimin e kapaciteteve të terapisë intensive për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID19. Me zinxhirin e solidaritet, #bashkë, për të ndërprerë zinxhirin e transmetimit të #COVID19, me punën e madhe të mjekëve dhe VETËM me ndihmën e çdo qytetari!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.