Shqipëria në zi, shuhet kengetari i dashur nga te gjithe, nuk e mposhti dot sëmundjen

72
0

Një lajm i trishtë këtë pasdite për artin shqiptarë. Është ndarë nga jeta pas betejës me sëmundjen e rëndë, artisti i merituar shqiptar Sherif Merdani.

Merdani është një nga këngëtarët më të dashur ndër vite, artist i merituar dhe i vlerësuar me shumë çmime.

Kujtojmë se ai edhe disa kolegë të tij, u perndoqën nga diktatura e Enver Hoxhës, duke bërë 16 vjet burgim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.