Shoferja u shokua kur pa se qesja e plehrave e hedhur ne rruge po levizte!

492
0

Malissa Sergent Lewis, një mësuese e shkollës në Kentaki, po nxitonte per ne pune të enjten dhe vendosi te kalonte nga nje rruge e shkurter për në shkollë.Ajo pa diçka në anën e rrugës.

“E pashë këtë qese plehrash në rrugë, dhe mendova me vete: ‘A ishte duke levizuar ajo qese?’ Sa më afër u afrova, e kuptova se po lëvizte. Diçka e gjallë ishte brenda në atë çantë, dhe gjeja e vetme qe duhet te beja ishte ta merja e ta shihja sec ishte”
Lewis e dinte se ajo nuk mund te kalonte, pavarësisht se sa vonë ishte.Kështu që ajo e ndali makinën dhe iu afrua qeses. Në një video që ajo ka postuar në Facebook, qesja duket sikur leviz prej eres në fillim, por pastaj bëhet me e qartë se ka diçka që lufton brenda saj.
Ajo me kujdes e hodhi ne qoshe për të zbuluar se çfarë kishte brenda.
“Ishte një qenush. Ai u lumturua sa më pa dhe filloi të tundte bishtin e tij te vogel.Nuk mund ta besoja këtë.”
Lewis e mori qenin në prehër dhe vazhdoi me makinë për në shkollë. Me vone se bashku me djalin e saj e cuan tek veterineri dhe, pavarësisht nga mizoria dhe trauma që përjetoi, qeni dukej i lumtur dhe i shëndetshëm. Lewis shtroi pyetjen: «Kush mund të bënte diçka të tillë me nje kafshe te pafajshme?
Nëse keni një kafshë të padëshiruar, ka shumë opsione për ta zhvendosur në mënyrë të sigurt larg shtepise.Nuk ka asnjë arsye pse te perpiqeni ta vrisni nese nuk e doni apo nuk kujdeseni dot per te.
Pasi u siguruan se asnjë pronar nuk u interesua për ta kërkuar atë, Lewis dhe familja e saj e morën atë në shtëpinë e tyre, në mënyrë që ai të jetonte pergjithmone me ta.

Burimi: /theheartysoul.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/