Shikoni se si lekundet Kuba dhe Xhamajka nga termeti 7.7 rihter (Video)

2439
0

Nje termet me magnitude 7.7 goditi u shenua diten e djeshme në detin e Karaibeve, mes Kubës dhe Xhamajkës.

Në një nga videot e shpërndara në rrjet shihet se çfarë shkaktojnë lëkundjet e fuqishme në një pishinë në Xhamajka.

Lekundjet bejne qe uji te dale nga pishina

Në një tjetër video shihet që lëkundjet e fuqishme kanë hapur disa gropa.

Deri më tani nuk ka raportime për persona të lë nduar apo dë me materiale, ndërkohë që autoritetet paralajmëruan që Xhamajka, Kuba dhe Ishujt Kajman mund të go diten nga një tsunami.

Lekundjet jane ndjere deri ne SHBA ne Florida.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.