“Sapo më morën në telefon”/ Heqja e vetos, reagon Rama: BE vepron shpejt për…

3
0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas votimit zyrtarisht nga parlamenti bullgar për heqjen e VETO-s dhe hapjen e rrugës së integrimit të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Rama thotë se partia e tij Boyko Borissov dhe të tjerët shpëtoi fytyrën e Bullgarisë dhe BE-së. Ndërkohë kryeministri i bën thirrje BE të veprojë sa më shpejt. 

“Sapo mora një telefonatë nga kryeministri Boyko Borissov. Nuk mund ta falënderoja sa duhet për mendimin e tij të mirë që më thirri, por mund ta falënderoja për rolin e tij përcaktues në heqjen e VETO-s në parlament! Mik i vërtetë, lider i vërtetë. Partia e tij GERB dhe të tjerët shpëtoi fytyrën e Bullgarisë dhe BE-së! Tani BE duhet të veprojë shpejt’, shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.