Sa kushton të pini një kafe nëpër botë? Zvicra do t’ju habisë

1839
0

Sikur në vendin tonë – edhe në botë, qytetet janë përplot me kafene, të mbushur me të ri e të reja, që pinë kafe dhe argëtohen me njëri-tjetrin.

Por, një gjë që mund të dallojë nga shteti në shtet, është çmimi i një filxhani kafe, transmeton lajmi.net

Përsëri, Zvicra prinë në listën e shteteve që kanë çmim shumë të lartë ndërsa lista përmbyllet me vende si Brazili e Peruja.

Ndërsa ende më pak kushton një kafe në vendin tonë, ku në shumicen e kafeneve çmimi për një filxhan sillet nja 0.50 deri në 1 euro

./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.