“Rritje e rasteve me Covid19”, paralajmërimi i forte i mjekut për javët në vijim, ja cfare pritet te ndodhe

284
0

Mjekui njohur Ilir Alimehmeti tha sot se në javët e ardhshme pritet rritje e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri e po ashtu edhe e vdekshmërisë.

“Vdekshmëria është rritur, ka pasur rritje të vdekshmërisë absolute. Në shifra absolute ka pasur një rritje.

Pse? Sepse javë më parë ne patëm rritje të rasteve të reja dhe të pozitivitetit, – u shpreh ai.

“Rreth dy javë të tjera më pas, kjo përkthehet në shtrime në spital dhe në vdekshmëri, për fat të keq.

Sa herë të kemi rritje, gjithmonë duhet t’i presim 2-3 javë më pas, për efektet në shtimin e rasteve të vdekshmërisë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.