Rritja e rasteve/ Shefja e Infektivit ngre alarmin, thirrje urgjente: Të shtruarit po shtohen, situata eshte..

356
0

Shefja e Shërbimit të Sëmundje Infektive Najada Çomo ka dhënë mëngjesin e sotëm një mesazh për qytetarët, në këtë kohë kur rastet me Covid-19 janë shtuar më së shumti.

Nga ambientet e jashtme në Infektivit ajo i bën i thirrje të gjithëve të zbatojnë masat si distancimi social, kufizimi i qëndrimit të ambiente publike dhe mbajtjen e maskave si e vetmja armë që kemi për t’u mbrojtur.

“Të shtruarit në shërbimin infektiv po shtohen, ndaj të nderuar qytetarë, kjo është situatë për t’u shqetësuar për shëndetin tuaj. Ne jemi në krye të detyrës për t’ju shërbyer, por keni një detyrim madhor, të qëndroni sa më larg nga personat e sëmurë, ulni në minimum frekuentimin e ambienteve publike dhe përdorni maskën, është e vetmja armë mbrojtëse”, shprehet ndër të tjera Çomo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.