Rikthehen temperaturat 42 gradë, habit sinoptikania: Piku i nxehtit do të jetë ditën e..

45299
0

Vala të nxehtit “PUSHTON” sërish Shqipërinë, sipas sinoptikanëve pritet një fundjavë përvëluese por edhe më pas.

Sipas parashikimit të motit të sinoptikanes Tanja Porja, nga sot dhe ne vijim kemi vetem rritje graduale te temperaturave.. Më poshtë tabela me tendencat 3 ditore.

Mbi 40 grade celcius priten ditët e mesjavës sidomos të martën dhe të mërkurën në disa vende termometri pritet të arrij deri në 42 gradë.