Rikthehen reshjet e shiut, ja cfare moti na pret në fundjavë dhe javen qe vjen

1
0

Sipas metereologut te MeteoAlb, Hakil Osmani, pritet qe diten e djeshme te kemi reshje shiu ne pothuajse te gjithe vendin ndersa temperaturat do te shenojne nje renie te ndjeshme me 6 grade celicius.

Te shtunen dhe te dielen vranesirat kalimtare do te mbeten prezente ne zonen jugore, ndersa persa i perket zones bregdetare dhe zones se ulet pritet mot i qendrueshem me diell por here pas here dhe vranesira kalimtare.

Javen qe vjen do te kemi luhatje te temperturave me 1-2 grade celcius por jo te ketyre temperaturave te larta qe kaluam.

Per me teper shikoni Videon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.