Rasti Griner: Blinken, ‘ne do të ndjekim’ ofertën e shkëmbimit të Moskës

3
0
epa10106743 US Secretary of State Antony Blinken attends the East Asia Summit Foreign Ministers' Meeting at a hotel in Phnom Penh, Cambodia, 05 August 2022. Cambodia is hosting the 55th ASEAN Foreign Ministers' Meeting (AMM) and related meetings from 31 July to 06 August 2022. EPA/KITH SEREY

Shtetet e Bashkuara do të “ndjekin” ofertën e bërë sot nga Rusia për të diskutuar një shkëmbim të të burgosurve që përfshin basketbollistin Griner: tha Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken në margjinat e Samitit të Azisë Lindore në Kamboxhia.

“Ministri i Jashtëm (rus) Lavrov tha këtë mëngjes …

të cilët janë të gatshëm të angazhohen “për një shkëmbim të yllit të arrestuar amerikan”, tha Blinken: “Dhe ne do ta ndjekim atë”. (ANSA)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.