Rama vizitë në Itali, ja per cfare behet fjale

1074
0

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka udhëtuar mbrëmjen e djeshme drejt Italisë. Mesohet se Kryeministri do të zhvillojë një vizitë zyrtare në lidhje me sigurinë ndërkombëtare.

Deri tani bëhet me dije se numri një i qeverisë do të marrë pjesë në një samit mbi sigurinë ndërkombëtare.

Ende nuk dihen detajet e kësaj vizite dhe delegacioni që do të shoqërojë kreun e qeverisë.

Ndërkohë bëhet me dije se punimet e samitit për sigurinë ndërkombëtare do të nisin sot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.