Rama promovon librin në Itali, 5 të rinj protestojnë me pankarta në duar

531
0

Sot kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në Panairin e Librit në Itali. Aty ai prezantoi librin e tij ‘Kurban’. Megjithatë aktiviteti nuk i shkoi plotësisht ashtu siç duhej pasi iu desh të përballej me 5 të rinj shqiptarë, shkruan La Stampa

Këta të fundit me letra në duar  tregonin një shtrëngim duarsh mes ministrit Marco Minniti dhe Ministrit të Brendshëm të vendit tonë, Fatmir Xhafaj. “Edi Rama, intelektual ne Europe, diktator ne Shqiperi”, shkruhej ne nje nga letrat.

sagg

Në këto pankarta shkruhej vetëm një frazë që i referohej dënimit të që i referohet dënimit prej më shumë se shtatë vitesh për trafikim droge të dhënë nga një gjykatë italiane për vëllanë e ministrit të brendshëm shqiptar

2c420dd1-1726-4f0b-8d41-bc1dc70b8806 3c2a206d-0024-49e3-bf50-b8cf58feb1d9 d42ab730-4fcc-49ba-9fcd-fbadb56e45ac

637bd7ab-8425-49b8-9376-e9f3436dba1a

Balkanweb