Rama bën ndryshime të reja në qeveri

401
0

Ndryshime te reja në Qeverinë Rama. Së fundmi është liruar nga detyra zv/ministri i Arsimit, Redi Shtino. Vendimi është marrë në mledhjen e Këshillit të Ministrave këtë të martë.

Ndërkohë është emëruar në postin e zv.ministrit të Arsimit Oltion Rrumbullaku dhe Ninga Gunga.

Vendimi për emërimin e Gungës dhe Rrumbullakut është bërë me propozim të kryeministrit Rama.

Por lëvizje ka pasur edhe në Ministrinë e Jashtme. Këshilli I Ministrave ka emëruar në postin e zv/ministrit Agron Taren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.