Qeveria greke ndalon hyrjen e shqiptarëve deri në këtë datë, Ambasada jep njoftimin

1054
0

Pas shtimit të shumte të rasteve, Greqia ka vendosur të lërë në fuqi masat kufizuese për ata që udhëtojnë nga vendi yne deri në datën 8 nëntor.

Njoftimin e dha ambasada e Greqisë në Shqipëri.

Doganat mes dy vendeve do të mbyllen në orën 23 deri në 7 të mëngjesit çdo ditë, ndërkohe mbetet në fuqi numri i personave që do të lejohet të kalojnë në Kakavijë 750 persona dhe 300 në Kapshticë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.