Qeni fillon të kafshojë një vajzë të çuditshme ne momentin e dasmes se nje cifti, pak caste me vone ndodh nje shperthim masiv!

676
0

Pranveren e kaluar, një çift beri një ceremoni të shenjtë martese në Nigeri, të rrethuar nga miqtë dhe familja e dashur. Por,prania e nje mysafiri te panjohur në ceremoni pothuajse i vrau të gjithë.

Një vajzë adoleshente, që besohet të jetë nga pjesë e një grup terrorist, u shfaq papritur dhe filloi të ecë drejt të ftuarve. Një nga te ftuarit qe kishte ardhur me qenin e tij ne ceremoni vuri re se qeni i tij filloi të lehte drejt saj pa pushim.

Ne nje moment qeni vrapoi qe ta kapte vajzen e cila dukej sikur fshihte diçka nën fustanin e saj. Në momentin kur qeni filloi te vepronte, atëherë ndodhi dicka e pamendueshme.

Sipas Telegrafit, zëdhënësi i policisë, Victor Isuku, deklaroi: “Kjo e detyroi të dyshuaren të shpërthente eksplozivin e saj ndërsa luftonte për ti shpetuar kafshimeve te qenit”

“Qeni ndaloi bombarduesin vetëvrasës adoleshent nga shpërthimi i pajisjeve shpërthyese të improvizuara në turmën e dasmoreve,” tha zëdhënësi i policisë Victor Isuku. Vajza po planifikonte të shpërthente jelekun e saj kur ajo arriti në mes të turmës.

Për shkak të veprimeve të shpejta të qenit, bomba shpërtheu larg nga ku po festohej. Qeni dhe vajza të dy u zhdukën në shpërthim.

Qeni në një farë mënyre sakrifikoi për të shpëtuar njerezit.

/©gatuajshendetshem.com
përktheu j.memeli/