Qelloi me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

4
0

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshmenë Norvegji, ku një person qëlloi 6 qytetarë me hark me shigjeta, teksa disa të tjerë janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsbergut, 85 kilometër larg Oslos, teksa policia vendase bën me dije se ka arrestuar autorin e sulmit.

Ai është Reiner Winklarson, i cili e kishte paralajmëruar sulmin disa ditë më parë një një video të publikuar në Youtube. Ende nuk dihen motivet që e çuan autorin të merrte vendimin për të vrarë bashkëqytetarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.