Publikohet foto e rrallë, kush është vajza bionde që po përqafon Edi Rama?

492
0

Fotografi austriak Hubert Lobnig, ka çelur në galerinë “Zeta” në Tiranë, një ekspozitë të frymëzuar nga takimi i tij i parë më Shqipërinë në vitin 1992.

Fotografitë që kanë ngacmuar më shumë audiencën kanë qenë ato të shkëputura nga shtëpia e kryeministrit Edi Rama, në atë kohë pedagog në Akademinë e Arteve.

Përvec fotos ku dukej një dhomë e kthyer në studio pikture, dhe një mur i ngjyer me të kuqe ku binin në sy shkrimet me të bardha, një tjetër fotografi ka kuriozuar publikun.

Eshtë pikërisht fotoja ku kryeministri po përqafohet me një bjonde.

Lobnig nuk e ka thënë emrin e personazhit, por ka treguar se është pedagoge.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.