Publikohen pamjet, momenti i shpëtimit të Alvinit (Video)

1235
0

Djaloshi 11 vjecar, Alvin Berisha, tashmë është një duar të sigurta jashtë shtetit të Sirisë dhe sipas mediave italiane pritet të niset nga Libani për në Romë brenda disa orësh.

Ndërkohë, gazeta “La Reppublica” ka postuar pamjet nga momentet e shpëtimit të Alvinit duke e marrë me eskortë nga kufiri mes Sirisë dhe Libanit për të dërguar në ambasadën italiane në Bejrut.

Shpëtimi i Alvinit u bë temë kryesore e emisionit “Le Iene” në Itali, të cilët shkuan në kampin “Al Hol” të Sirisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.