“Pse më sheh?” Kërcet grushti në mes të qytetit, 4 lezhjanë sherr me gjirokastritët (Video)

576
0

“Pse më sheh?” është një nga shprehjet tipike që fut në sherr dy shqiptarë dhe më pas çon edhe në përplasje më të përshkallëzuar duke përfshirë këtu përdorimin e armëve të ftohta apo edhe atyre të zjarrit.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur mesditën e sotme në mes të qytetit të Gjirokastrës, ku sipas raportimeve, 4 djem të rinj lezhjanë janë konfliktuar fizikisht me 2 gjirokastritë, shkruan JOQ.

Arsyeja e sherrit nuk dihet, por ngjarja masive ka tërhequr vëmendjen e të gjithë banorëve të zonës.

Askush nuk ka hyrë t’i ndajë, ndërsa policia nuk duket gjëkundi.

Fatmirësisht ngjarja u kufizua vetëm në dhunë fizike dhe nuk pati të plagosur nga sherri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.