Premtonin punë jashtë shtetit por ja se cfarë u zbulua në agjensitë e punës

796
0

Në vendin tpnë janë shumë agjensi punësimi që pretendojnë se gjejnë punë jashtë vendit me kushte te mira dhe kontrata të rregullta.

Mbrembjen e djeshme emisioni stop transmetoi historinë e dy persona të cilët ishin ankuar prane emisionit Stop për mash trime

Njëri prej tyre pretendon se pagoi 500 eu per te punuar ne Danimarke por si garanci i dhanë vetem nje cope leter dhe kur u nis e kthyen mbrapsht në kufirin me Slloveninë

Ndersa tjetrit i premtuan punë në Kroaci i cili pagoi 700 eu por atje perfundoi duke fjetur ne nje kishe te braktisur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.