Pranvera Veizi rikthehet nga Amerika në ekranin shqiptar, ja si ka ndryshuar aktorja

1622
0

Pranvera Veizi ishte një ndër aktoret që pikasi në vitet ‘80, në sajë të lirshmërisë dhe origjinalitetit te saj.

Në kulmin e karrierës së saj, ajo emigroi në SHBA për një jetë më të mirë bashkë me bashkëshortin kompozitorin e njohur Valentin Veizi.

Aktorja iu përkushtua rritjes së fëmijëve shumë larg Shqipërisë. Por një dritare u hap për të pas shumë vitesh.

Filmi “I love Tropoja” në produksionin e Ermal Mamaqit, solli në ekran pas shumë vitesh aktoren Pranvera Veizi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.