Po punonte tokën, banori në Vlorë shtanget nga ajo që zbulon

353
0

Një predhë luftarake e kohes se Luftës së Dytë Botërore është gjetur nga një banorë i fshatit Peshkëpi në Vlorë, në tokën në të cilën ai po punonte.

Mësohet se banori ka qenë duke punuar tokën e tij dhe ka pikasur predhën luftarake. Sipas raportimeve të para, ajo i përket kohës së Luftës së Dytë Botërore dhe është e pa shpërthyer.

Mediat bëjnë me dije deri tani në fshatin Peshkëpi nuk kanë shkuar as forcat xheniere e as Policia të bërë të mundur lëvizjen dhe plasjen e kontrolluar të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.