Po nxirrte rrobat nga lavatriçja, humb jeten nga kontakti me energjinë elektrike nëna 20-vjeçare, ja cfare zbuluan..

6
0

Teksa po nxirrte rrobat nga lavatriçja, një nënë 20-vjeçare ka rënë në kontakt me energjinë elektrike pasi lavatriçja kishte akoma ngarkesë elektrike.

20-vjeçarja, Viviane Rodrigues nga Juazeiro i Brazilit verilindor u dërgua me urgjencë në spital nga bashkëshorti, por për të renë kontakti me energjinë elektrike kishte qenë fatal pasi nuk kishte më shenja jete.  

Pas autopsisë, trupi i saj u dërgua në komunitetin rural të Gameleira do Di në komunën e Campo Formoso, ku jeton familja e saj. E reja la pas bashkëshortin dhe djalin e vogël.

Kjo nuk është rasti i vetem që ka ardhur si pasojë e kontaktit me energjinë eletrike të lavatriçes që është raportuar vitet e fundit.

Një fëmijë i vogël po ashtu vitin e kaluar humbi jeten pasi pati kontakt me energjinë elektrike të lavatriçes që ishte ndezur. Rreziqet e mundshme të makinave larëse për fëmijët, por edhe për të rriturit janë raportuar gjerësisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.