Përgënjeshtroi lajmin e 180 mije eurove, Cim Peka i kthehet keq Ardit Gjebreas

1535
0

Këto ditë ka qarkulluar lajmi nga një portal se moderatori Ardit Gjebrea do të paguhet 180 mijë euro për 3 këngë që zgjasin vetëm 8 minuta për ceremoninë e inaugurimit të stadiumit të ri kombëtar. Ka qënë gazetari Cim Peka ai i cili e ka shpërndarë këtë lajm në portalin e tij

Në një status në Facebook, gazetari i ka kërkuar që t këndonte falas duke treguar patriotizëm ashu sic bën dhe tenori Kastriot Tusha dhe jo duke u paguar me shifra të majme.

I menjëhershem ka qene dhe reagimi i kantautorit Ardit Gjebrea duke e pergenjeshtruar kete lajm pjesërisht per sa i perket sifres qe do të marrë.

Por Cim Peka nuk e ka lënë me kaq dhe i është kthyer moderatorit përsëri me një deklaratë, duke korrigjuar cmimin por nuk i ka kursyer akuzat ndaj këngëtarit.

Ja cfarë shkruan gazetari ne deklaratën e tij:

“Qenka revoltuar Arditi se nuk qenkan 180 mijë euro por 156 mijë për ceremoninë e hapjes së stadiumit, sigurisht nga Federata dhe Bashkia. Ndërkohë që një Ardit tjetër u mbulua në pl ehra duke mbledh kanaçet e “Bashkisë”. Unë jam gazetar dhe nuk kam pronar o karnavalet e çdo qeverie. Por nuk e konceptoj se si mund të pretendoj dikush 20 mijë euro për të kënduar himnin kombëtar para ndeshjes me Francën, kur thonë që Kaç Tusha i madh e këndonte free ose me honorar modest.

Mund t’i legalizoni apartamentet shtesë pa leje, por nuk mund ta legalizoni moralin o të pangopur e parfumosës të pis ëllëqeve të Lalit, Ramës e së fundi dhe Dukës. U njoh ilegalitetet jo vetëm morale. Të paktën këndojeni himnin për pak euro ose falas siç i kënduat Enverit gjithë jetën. Për hir të fal sitetit moral, besoj që deri të mërkuren kur pritet të kalojë pagesa në bankë do jeni bërë “patriotë humanë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.