Përfundon emergjenca Covid në kete shtet te BE? Hiqet ora policore

671
0

Përmirësimi i situatës ne Spanje dhe përgatitjet për sezonin e ri turistik kanë bërë që autoritetet të rishikojnë masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit që ka shkaktuar miliona viktima në mbarë botën.

Kështu nga mesnata e së shtunës, në vendin iberik është hequr masa e ndalimit të udhëtimit mes rajoneve, e cila kishte hyrë në fuqi që në muajin tetor.

Po ashtu, në pjesën më të madhe të rajoneve është hequr dhe ora policore, duke rikthyer në këtë mënyrë një lloj normaliteti tek banorët e Spanjës.

Që nga nisja e pandemisë në Spanjë regjistrohen më shumë se 3.5 milionë të infektuar dhe 78 mijë viktima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.