Pëllumb Pipero na la pa fjale: Mjaft më, 1 person i prekur nga Koronavirusi nuk duhet që të rrijë….

954
0

Mjeku i QSUT, Pellumb Pipero eshte shprehur se cdo person i prekur nga covid-19 duhet te vetekarantinohet. Ai gjate fjales se tij per perhapjen me tej ka thene se jo cdo individ qe ka rezultuar me covid duhet te karantinohet, vetem ne rastin ku njeriu ka simptoma te renda.

Mjeku tregon se personi qe del pozitiv por ska shenja nuk ka pse te qendroje ne Spital por duhet vetem te mbaje maske.

Në raste kur kemi të bëjmë me një person kontakti, pa shenja klinike, për mua le të vendosi vetem maskën dhe të vijojë aktivitetin si zakonisht. Të gjithë duhet të respektojmë udhëzimet që dalin nga ekspertët.

Nuk duhet absolutisht të vendosim fëmijët në panik. Shumë pak mund t’ua kalojnë së mundjen të rriturve. Ta heqim mendimin izolim për fëmijët. Pra, duhet ta shikojmë rast pas rasti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.