Pas 24 vitesh zbulohet fati i nënë e bijë të zhdukura në SHBA, autori rrëfehet nga “shtrati i vdekjes”: Vajzën e vogël e vrava sepse…

887
0

Në një rrëfim i detajuar në shtratin e vdekjes autori i vrasjes. Larry Webb bëri të mundur që në fillim të këtij muaji të zbardhje fati i dy personave të zhdukur 24 vite më parë. Autori i cili ishte në shtratin e vdekjesë rrëfeu se kishte vrarë nënë e bijë 24 vite më parë. Vajza e cila vdiq pas nënës së saj ishte 10 vjeç ndërsa autori u shpreh se u detyrua ta vriste për të mos u zbuluar vrasje e Susanës.

Në vitin 2000, Carters jetonin në shtëpinë e Webb. Autori i tha hetuesit se disa nga paratë e tij në shtëpi ishin zhdukur dhe ai dyshonte se Susan Carter kishte shpenzuar shumë para. Ata patën një debat për këtë dhe ai e qëlloi për vdekje. Webb më tej tha se ai mendonte se nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të qëllonte edhe 10-vjeçaren për të shmangur zbulimin e vrasjes së nënës së saj.

Webb i tha hetuesit se i ruajti trupat e tyre në bodrumin e shtëpisë së tij dhe gjatë dy netëve, gërmoi një varr të cekët në pyll në pronën e tij, ku ai i varrosi çiftin së bashku. Babai dhe burri i viktimave, Rick Lafferty tha të martën se ishte një dite e trishtuar, por edhe një ditë e lumtur sepse mund të sillte fëmijën e tij në shtëpi.

“Kanë kaluar rreth 24 vjet dhe ky rast u ftoh kaq shumë herë,” shtoi Lafferty. “Pothuajse e humbi shpresën disa herë.”

Webb kishte qenë i dyshuar që nga fillimi i hetimit, thanë autoritetet. Në tetor 2023, Webb u padit për vrasje të shkallës së parë në vdekjen e Alex, por as Carter dhe as trupat e Alex nuk ishin gjetur në atë kohë. Pas rrëfimit të autorit trupat e viktimave u gjetën pas shumë kërkimeve në zonë. Hetimi është në vazhdim dhe eshtrat janë në zyrën e mjekësisë ligjore, thanë autoritetet.