Parashikimi i fundit/ Moti nesër do t’ju lërë pa fjalë: Në gjithë vendin do të ketë vetëm…

530
0

Nesër (e mërkurë, dt.09), sipas IGJEUM, priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Lezhë, Elbasan dhe Berat, priten reshje mesatare, por lokalisht deri intensive, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta, por lokalisht deri mesatare. Në shumicën e qarqeve reshjet do të jenë të shoqëruara edhe me shtrëngata.

1 / 3
TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.09) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 14 / 20 °C;

Në vendet e ulëta: 12 / 21 °C;

Në vendet malore: 10 / 21 °C.

ERA

Sot pasdite (e martë, dt.08) dhe nesër (e mërkurë, dt.09) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.