Paralajmerimi i meteorologut: Pas reshjeve të shiut, ja cfare e pret vendin tone

376
0

Pas reshjeve të shiut ne ditët e fundit, duket se temperaturat do të rritet sërish. Të gjithë ata qytetarë që kanë planifikuar të kalojnë fundjavën në bregdet, do të kenë një mot të kthellët dhe me temperatura deri në 39 C.

Temperaturat e larta do të vijoje edhe gjate diteve te mbetura te gushtit.Moti do të jetë i kthellët sidomos në zonat bregdetare, por nuk do mungojnë reshje në zonat malore.

Edhe pse gjatë ditëve të fundit stuhite e eres kane qene te shpeshta ditët në vijim sipas meteorologeve situate do të normalizohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.